Medarbejdere i PPR

Medarbejdere i PPR

PPR’s medarbejdere består af psykologer, talehørekonsulenter, pædægogiske udviklingskonsulenter (adfærd, kontakt, trivsel) en læsekonsulent, en specialundervisningskonsulent,  ergo- og fysioterapeuter samt administrative medarbejdere.

 


PPR-chef:

Psykolog Hans Jørn Søberg  tlf. 62 23 45 24/ 30 17 65 24

hans.soeberg@svendborg.dk


Administration:

Lene Eriksen- tlf. 62 23 45 26

lene.eriksen@svendborg.dk

Anette Ploug - tlf. 62 23 45 28

anette.ploug@svendborg.dk

Hovednummer til PPR: 62 23 45 45 sikker mail: ppr@svendborg.dk


Psykologer:

Lendende psykolog Jacob Bogh Sønderby  - tlf. 62 23 45 33/ 30 10 71 33

jacob.bogh.sonderby@svendborg.dk

Frants Schick  - tlf. 62 23 45 31/ 30 10 71 31

frants.schick@svendborg.dk

Lars Svendsen - tlf. 62 23 45 32/ 30 10 71 32

lars.svendsen@svendborg.dk

Karina Højlund Hansen - tlf. 62 23 45 30/ 30 10 71 30

karina.hojlund.hansen@svendborg.dk

Mia Schøler - Tlf. 61 61 37 27

mia.schoeler@svendborg.dk

Claus Jacobsen - tlf. 62 23 45 36/ 23 46 41 95

claus.jacobsen@svendborg.dk

Louise Junge - tlf. 62 23 46 22/ 40 29 40 22

louise.junge@svendborg.dk

Bjarke Sund Kronqvist - tlf. 62 23 45 39/ 30 10 71 39

bjarke.kronqvist@svendborg.dk

Camilla Pedersen - tlf. 62 23 46 21/ 40 29 41 12

camilla.pedersen@svendborg.dk

Stine Møller Madsen - tlf. 62 23 45 38/ 30 10 71 38

stine.moller.madsen@svendborg.dk

Anne Neermann- tlf. 62 23 44 98/ 24 82 17 60 

anne.neermann@svendborg.dk

Katarina Kirkedal Jensen - tlf. 62 23 45 53/ 30 10 71 42

katarina.jensen@svendborg.dk

Karen Lise Gaardsvig - tlf. 62 23 45 37/ 21 45 28 26 

karen.gaardsvig@svendborg.dk

Louise Møller Schmidt - tlf. 62 23 45 35/ 30 10 71 35

louise.schmidt@svendborg.dk

Camilla Silcowitz - Tlf.: 23 74 07 73

camilla.silcowitz@svendborg.dk


Talehørekonsulenter :

Leder af talehøreområdet:

Dina Rosenkjær- tlf. 62 23 45 43/ 30 10 71 43

dina.rosenkjaer@svendborg.dk

Cecilie Dybvald - tlf. 62 23 45 41/ 30 10 71 41 (Barsel)

cecilie.dybvald@svendborg.dk

Karin Raunholst - tlf. 62 23 45 42/ 29 25 38 83

karin.birgit.raunholst@svendborg.dk

Lisbeth Kaspersen - tlf. 24 52 34 96

lisbeth.kaspersen@svendborg.dk

Anette Laulund - tlf. 62 23 45 44/ 30 10 71 44

anette.laulund@svendborg.dk

Anita Thomsen  - tlf. 62 23 45 46/ 30 10 71 46

anita.thomsen@svendborg.dk 

Ulla Dirksen - tlf. 62 23 45 47/ 23 46 41 97

ulla.dirksen@svendborg.dk

Mette Østergaard  - tlf. 62 23 45 58/ 30 17 65 58

mette.ostergaard@svendborg.dk

Cathrine Naja Nakos - Tlf. 24 52 34 17

cathrine.naja.nakos@svendborg.dk


Pædagogiske udviklingskonsulenter:

Marianne Viby Nielsen - tlf. 62 23 45 52/ 30 10 71 45

marianne.viby.nielsen@svendborg.dk

Mette Gandrup - tlf. 62 23 45 51/ 24 88 63 44

mette.gandrup@svendborg.dk

Malan Zachariassen - Tlf. 29 2417 27 pr. 1.3.19

malan.zachariassen@svendborg.dk


Specialundervisningskonsulent:

Steen Polk  - tlf. 62 23 45 56/ 30 10 71 47

steen.polk@svendborg.dk


Læsekonsulent:

Dorte Thue Hansen  - tlf. 62 23 45 57/ 30 10 71 37

dorte.thue.hansen@svendborg.dk


Ergo- og Fysioterapien:

Leder af Ergo- og Fysioterapien

Anette Christoffersen tlf. 62 23 64 03/ 24 99 01 33

anette.christoffersen@svendborg.dk


Fysioterapeuter:

Lene Juul Larsen  - tlf. 30 17 47 83

lene.juul.larsen@svendborg.dk

Anja Horsbøl Trabjerg  - tlf. 30 17 47 84

anja.horsbol.trabjerg@svendborg.dk

Lone Sørensen - tlf. 30 17 46 86

lone.sorensen@svendborg.dk

Winnie Tang Pedersen- tlf. 30 17 46 88

winnie.tang.pedersen@svendborg.dk

Trine O. Jæger  - tlf. 30 17 46 89

trine.jaeger@svendborg.dk

Mette Julie Sørensen  - tlf. 30 17 64 96

mette.julie.sorensen@svendborg.dk

Maria Krongaard-Mikkelsen - tlf. 30 17 64 03

maria.krongaard@svendborg.dk


Ergoterapeuter:

Louise H. Svendsen - tlf. 30 17 47 85

louise.svendsen@svendborg.dk 

Camilla Falkenberg-Nielsen  - tlf. 30 17 00 85

camilla.nielsen@svendborg.dk

Trine Tved Viskum  - tlf. 30 17 64 08

trine.tved.viskum@svendborg.dk

Pi Klinkvort - tlf. 30 17 64 09

pi.klinkvort@svendborg.dk

Trine Lethan - tlf. 30 17 64 07

trine.lethan@svendborg.dk

Gitte Kjærgaard  - tlf. 30 17 64 06

gitte.kjargaard@svendborg.dk